List do Rodziców Uczniów IVLO

Szanowni Rodzice.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się do Państwa ze słowami wsparcia w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach.

Chcielibyśmy, abyście Państwo pamiętali o potrzebie uszczelniania granic psychologicznych Waszych dzieci.

Poza granicami zewnętrznymi, granicami państwa, mamy też granice wewnętrzne człowieka. Młodzież także potrzebuje jednoznacznych granic, dzięki czemu czuje się bezpiecznie. Poczucie bezpieczeństwa dają im rodzice, którzy chronią ich przed ewentualnym zagrożeniem.

Państwa dzieci, nawet te pełnoletnie, potrzebują granic od nas, dorosłych i doświadczonych, niezależnie od stanu w jakim się znajdują.

Chcielibyśmy, aby Państwo wdrożyli w swoich domach kilka zasad, które mogą zwiększyć poczucie bezpieczeństwa Państwa dzieci.

1. Bardzo prosimy upewnić się, że dzieci nie mają dostępu do Państwa konta na Librusie. Proszę zmienić hasło, a dziecko niech się loguje na swoje konto. Dostaniecie Państwo maile, które mogą być wysłane do dzieci. Natomiast dzieci nie powinny czytać tego, co jest adresowane do Państwa.

2. Prosimy, aby Państwo zwrócili uwagę na tematy rozmów, które poruszacie przy dzieciach. Młodzi ludzie nie powinni słuchać o wszystkich Państwa problemach, obawach.

3. Prosimy ograniczyć dostęp do codziennych informacji – najlepiej do 1 dziennie z wiarygodnych stron, np. ze stron rządowych. Śledzenie na bieżąco wydarzeń nasila lęk.

Jedyne, co możemy teraz robić, to przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zadbać o siebie.

Zadaniem rodzica jest umożliwiać rozwój i chronić dziecko przed niebezpieczeństwem. Będziemy Państwu w tym pomagać w miarę naszych możliwości. Prosimy o wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu. Strategia pracy z dziećmi zawiera 4 aspekty i zachęcamy Państwa do wdrażania jej w domu:

  • nazywanie tego, co i jak może przeżywać młody człowiek, podpowiadanie w miarę możliwości jak może sobie z tym poradzić;
  • uczulanie na kwestie związane z bezpieczeństwem;
  • przekierowywanie myśli na zajęcia kreatywne; (uruchamiamy prawą półkulę – kreatywność, ekspresja emocji, sztuka, ruch – to obniża poziom lęku; nadmierne analizowanie i planowanie – nasila lęk)- sugerowanie małych aktywności, które są pożyteczne. Możliwość pomagania daje poczucie wpływu.

Jeśli ktoś z Państwa czuje, że chce pomagać, to najbardziej wskazana jest pomoc sąsiedzka. Pomyślcie Państwo, czy w okolicy mieszka osoba starsza, przewlekle chora, niepełnosprawna, samotny rodzic. To im jest teraz szczególnie ciężko.

Szanowni Państwo, prosimy być dobrej myśli i wykorzystać ten czas na budowanie więzi rodzinnych.

Jesteście dla Swoich dzieci autorytetami. To, co robicie, ma znaczenie.

Dyrektor oraz Grono Nauczycielskie

IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi

im. dr J. Młodowskiej w Chełmie.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: