Banner Top
2019/11/14
Bliżej Włoch

Wymiana z Włochami

W dniach 22-26 października 2018 grupa uczniów klas językowych uczestniczyła w wymianie szkolnej we Włoszech. Szkoła partnerska to Liceum Językowe, G.Parini w Barzanò w regionie Lombardia, położona w niedalekiej odległości od wielkich jezior alpejskich, takich jak Como, które było jedną z atrakcji turystycznych tego wyjazdu. Ponadto, uczniowie zwiedzali Mediolan: majestatyczną katedrę, galerię Vittorio Emmanuale II i zamek Sforzów.Młodzież była zakwaterowana w rodzinach, dzięki czemu miała możliwość poznania kuchni włoskiej, zwyczajów i stałego doskonalenia umiejętności językowych. Ponadto uczniowie realizowali merytoryczne założenia wymiany poznając system szkolnictwa, prezentując swoje kraje oraz obserwując lekcje w zaprzyjaźnionej szkole. Uczestniczyli także w wykładzie ze znanym pisarzem i tłumaczem Nicola Manuppelli.

Podróż samolotem z lotniska w Świdniku do Mediolanu była czystą przyjemnością.W przyszłym roku rewizyta, na którąwszyscy z niecierpliwością czekają.Inicjatywa naprawdę udana.Uczniowie z żalem opuszczali słoneczną Italię i nie mogli się rozstać ze swoimi nowymi kolegami.

Opiekunami wymiany byli: p.dyr.Marzena Koprukowniak, p. Dorota Kidała-nauczyciel j.włoskiego oraz p.Katarzyna Śliwińska-nauczyciel j.angielskiego.

Zbieramy na ławeczkę

Zbieramy na ławeczkę  upamiętniającą postać Jadwigi Młodowskiej. 

Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat:

52 1240 2223 1111 0000 3581 4469

Rada Rodziców przy IV LO
w Chełmie

z dopiskiem „ławeczka”.

Wpłacać można też poprzez serwis zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/ay5r4c

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

2019/20 – REKRUTACJA, KLASY

plan lekcji

dziennik elektroniczny

dziennik

Szkoła nowych możliwości

UE

BIP

bip

karta szkolna

Archiwalna strona www