Dyrektor IV LO do Absolwentów Szkoły

Drodzy Maturzyści. 

Już od dziś jesteście Absolwentami IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie. 

Bardzo żałuję, że w tym szczególnym dla Was dniu, z powodu trudnej sytuacji pandemicznej, nie możemy spotkać się w sali gimnastycznej wszyscy: Maturzyści, Wychowawcy,  Nauczyciele, Rodzice. Kierując do Was te słowa, chciałabym przypomnieć Wam  pierwsze kroki stawiane w tych murach, Wasze sukcesy te drobne i te duże, przyjaźnie, które tu zawarliście. Mam nadzieję, że wiedza, umiejętności i wszystkie doświadczenia zdobyte w liceum, staną się dla Was prawdziwym kapitałem na start w dorosłość.  

Przede wszystkim myślimy dziś wszyscy o egzaminie maturalnym, który jest pierwszym ważnym krokiem w Wasze naprawdę dorosłe życie. Oby był to krok udany, satysfakcjonujący Was, Waszych Rodziców i nas – Nauczycieli i Wychowawców. 

Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom dziękuję za rzetelną, profesjonalną pracę w tych tak trudnych dla nas czasach. W tym roku, który był szczególnie istotny dla trzecioklasistów, byliście Państwo dla Nich prawdziwym wsparciem. Dziękuję  za troskę, nie tylko o stronę dydaktyczną codziennej pracy, ale prawdziwe zaangażowanie w to, aby przygotować młodzież do egzaminu maturalnego i kolejnych wyzwań, jakie niesie dojrzałość. 

Drodzy Maturzyści, przekażcie Waszym Rodzicom wyrazy szacunku, uznania za trud włożony w Wasze wychowanie. Bądźcie dla nich dumą i radością. 

Chciałabym, abyście opuszczali szkołę z przekonaniem, że możecie osiągnąć wiele, że świat stoi przed Wami otworem. Wiedzcie, że marzenia i pragnienia, nawet najbardziej nieosiągalne, czynią życie pięknym, a jak powiedział Oskar Wilde: „człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim”. Dlatego zachowajcie we wspomnieniach same dobre chwile, sukcesy i te wartości,  które staraliśmy się Wam przekazywać. Niech w Waszej pamięci pozostanie Patronka Szkoły, doktor Jadwiga Młodowska i jej ideały, a jedno z napisanych przez Nią zdań chciałabym przypomnieć Wam jako wskazówkę na dalszą życiowa drogę:

„Kochaj zawsze dobro w życiu, ciesz się każdym jego przejawem w sercach ludzkich, a zrozumiesz istotną wartość życia i znajdziesz szczęście prawdziwe”. 

Marzena Koprukowniak

Spis Powszechny:
Wejdź na spis.gov.pl i spisz się - spis trwa od 1 kwietnia do 30 września.

Informacje o szczepieniach:

Biblioteka – wydarzenia

Zbieramy na ławeczkę

Zbieramy na ławeczkę  upamiętniającą postać Jadwigi Młodowskiej. 

Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat:

52 1240 2223 1111 0000 3581 4469

Rada Rodziców przy IV LO
w Chełmie

z dopiskiem „ławeczka”.

Wpłacać można też poprzez serwis zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/ay5r4c

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

dziennik elektroniczny

dziennik

karta szkolna

Archiwalna strona www

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast