Komórkomania

Dla Ciebie to chwila, dla innych to całe Życie!

Przyłącz się do Nas!

Zapraszamy!

Inauguracja akcji KOMÓRKOMANIA w szkole: 19 października 2017r. w IV LO odbyło się spotkanie klas III z Panią Małgorzatą Błaszak, która jako dawca komórek macierzystych przedstawiła charakterystykę potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego, przedstawiła dwie metody pobrania komórek macierzystych, opisała swoje wrażenia i refleksje związane z podejmowaniem decyzji oraz zabiegu pobierania komórek macierzystych, w którym wzięła udział.  24 października 2017r. odbyły się zajęcia dla klas III prowadzone przez wolonatriuszy z klas III, pod opieką psychologa szkolnego, nt.: Nowotwory krwi – prawdy i mity!

DZISIAJ – 25 października 2017r. w IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie RUSZA KOMÓRKOMANIA czyli DZIEŃ DAWCY SZPIKU KOSTNEGO I KOMÓREK MACIERZYSTYCH.

Przeprowadozna zostanie także zbiórka pieniędzy. Środki zebrane ze zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców, którzy tego dnia dokonają rejestracji. Zarejestrowanie jednego, potencjalnego dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej, kosztuje 180 zł i pokrywane jest ze środków własnych Fundacji. Każda nawet najmniejsza pomoc finansowa pozwoli pozyskać fundacji więcej potencjalnych Dawców.

Zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w akcji, czyli POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU I KOMÓREK MACIERZYSTYCH już dzisiaj do naszej szkoły w godzinach 12.30/16.30.

Spis Powszechny:
Wejdź na spis.gov.pl i spisz się - spis trwa od 1 kwietnia do 30 września.

Informacje o szczepieniach:

Biblioteka – wydarzenia

Zbieramy na ławeczkę

Zbieramy na ławeczkę  upamiętniającą postać Jadwigi Młodowskiej. 

Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat:

52 1240 2223 1111 0000 3581 4469

Rada Rodziców przy IV LO
w Chełmie

z dopiskiem „ławeczka”.

Wpłacać można też poprzez serwis zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/ay5r4c

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

dziennik elektroniczny

dziennik

karta szkolna

Archiwalna strona www

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast