Banner Top
2019/04/22
Monika Rogozińska o górach i nie tylko

16 maja 2018r. odbyło się w naszej szkole niezwykłe spotkanie – gościliśmy Panią Monikę Rogozińską, autorką książki „Lot koło nagiej damy”.

„Lot koło nagiej damy” to historia o niezwykłych ludziach, potędze gór i przyrody. Pokazuje miejsca w Pakistanie do których dziś trudno dotrzeć. Ta książka to niezwykła przygoda, a górska wyprawa to tylko wstęp do dalszej, niezwykłej historii…

Monika Rogozińska to dziennikarka. Była pracownikiem schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, ratownikiem TOPR, przewodnikiem tatrzańskim, przewodniczącą „Solidarności” schronisk. Tworzyła dla obcokrajowców programy poznawania kultury i przyrody naszego kraju. Współzałożycielka Oddziału Polskiego The Explorers Club, w latach 1993-2009 służyła Stowarzyszeniu jako Sekretarz, a w okresie 2009-2015 jako Prezes. Współorganizowała zimowe wyprawy na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum oraz uczestniczyła w nich jako korespondent dziennika „Rzeczpospolita”, Polskiego Radia, TVP. Organizowała autorskie wyprawy otwierające nowe kierunki w światowej turystyce. Publikuje w kraju i za granicą. Od 1996 r. do końca 2013 r. współpracowała z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Jest redaktorem i współautorem książek oraz wystaw prezentowanych na kilku kontynentach.

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

2019/20 – REKRUTACJA, KLASY

plan lekcji

dziennik elektroniczny

dziennik

Szkoła nowych możliwości

UE

BIP

bip

karta szkolna

Archiwalna strona www