O tańcu po angielsku

8. listopada grupa uczniów z klasy 3B uczestniczyła w wykładzie gościnnym zorganizowanym przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej oraz Lubelski Teatr Tańca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wykład pt.: „Dance – Culture –Communication from a Polish/American perspective” wygłosił Profesor Joseph W. Alter z Uniwersytetu Stanowego w San Diego.  

Profesor Alter jest tancerzem, choreografem i nauczycielem tańca współczesnego ze specjalizacją choreografia i technologia tańca. Interesują go technologie cyfrowe, neurologia, nauki kognitywne i kontemplacyjne praktyki posiadające potencjał do wzbogacania pracy nad choreografią, ruchem i pedagogiką tańca.

W czasie wykładu Profesor Alter przedstawił m.in. sposoby wyrażania emocji przez taniec oraz niewerbalne sposoby komunikacji. Aktorzy z Lubelskiego Teatru Tańca wzbogacili wystąpienie prelegenta prezentacją fragmentu choreografii. Również słuchacze zostali aktywnie zaangażowani w czasie wykładu: mieli oni możliwość sprawdzenia na sobie technik relaksacyjnych oraz zaprezentowanie typowych gestów służących komunikacji niewerbalnej. Ponadto uczniowie mieli sposobność przekonać się jak wygląda praca tłumacza symultanicznego oraz konsekutywnego, ponieważ cały wykład tłumaczony był na język polski przez studentów Lingwistyki Stosowanej.

Spis Powszechny:
Wejdź na spis.gov.pl i spisz się - spis trwa od 1 kwietnia do 30 września.

Informacje o szczepieniach:

Biblioteka – wydarzenia

Zbieramy na ławeczkę

Zbieramy na ławeczkę  upamiętniającą postać Jadwigi Młodowskiej. 

Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat:

52 1240 2223 1111 0000 3581 4469

Rada Rodziców przy IV LO
w Chełmie

z dopiskiem „ławeczka”.

Wpłacać można też poprzez serwis zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/ay5r4c

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

dziennik elektroniczny

dziennik

karta szkolna

Archiwalna strona www

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast