Banner Top
2020/01/20
Rewizyta włoskiej młodzieży

W dniach 16-20.09.2019 IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im.dr Jadwigi Młodowskiej gościło włoską delegację ze szkoły partnerskiej Liceo Linguistico G.Parini z Barzanò.

Ich pobyt był okazją do zaprezentowania historii, tradycji, kultury i nowoczesnego obrazu naszego kraju. Oprócz zwiedzania stolicy i najciekawszych zakątków Lubelszczyzny, uczniowie szkół partnerskich odbyli warsztaty językowe, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, a także wzięli udział w międzynarodowej konferencji pt. „Innowacyjne systemy nauczania na początku XX wieku i obecnie”, która odbyła się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im P.Orsetti.

 W programie konferencji wystąpił p.dr Gianni Conti, który przedstawił stulecie kontaktów polsko-włoskich.

Następnie, w ramach wymiany doświadczeń obu szkół, uczniowie z Włoch zaprezentowali włoski system edukacji przedstawili stosowane u nich metody nauczania.Nasza szkoła zaprezentowała dzieło patronki dr Jadwigi Młodowskiej, jakim było wdrożenie systemu Daltońskiego, a także współcześnie realizowany tutoring.

Wielojęzyczność, jako jedna z komptencji kluczowych, była przedmiotem prezentacji z ramienia PWSZ w Chełmie.Prelegentami byli prof. Jan Kłos oraz dr Tomasz Zygmunt.

Uczniowie rozstawali się z żalem, ale zaplanowane są kolejne spotkania.Tym razem uczniowie IV lO udadzą się do słonecznej Italii.

Zbieramy na ławeczkę

Zbieramy na ławeczkę  upamiętniającą postać Jadwigi Młodowskiej. 

Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat:

52 1240 2223 1111 0000 3581 4469

Rada Rodziców przy IV LO
w Chełmie

z dopiskiem „ławeczka”.

Wpłacać można też poprzez serwis zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/ay5r4c

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

2019/20 – REKRUTACJA, KLASY

plan lekcji

dziennik elektroniczny

dziennik

Szkoła nowych możliwości

UE

BIP

bip

karta szkolna

Archiwalna strona www