Kiedy i w jaki sposób będą przeprowadzane egzaminy maturalne?

Drodzy Maturzyści

Wyjątkowo, w tym roku maturalny maraton rozpocznie się, prawdopodobnie 8 czerwca. Z jednej strony egzaminy są mocno spóźnione, z drugiej jednak macie kilka dodatkowych tygodni na poszerzenie wiadomości. Czas bowiem, w tym przypadku może działać na Waszą korzyść, a szczególnie Tych, którzy nie do końca są pewni swoich możliwości.

Dla przypomnienia:

  • w poniedziałek 8 czerwca będziecie zdawać język polski,
  • we wtorek – matematykę,
  • w środę – język angielski.

Czwartek, 11 czerwca, to chwila oddechu z powodu Bożego Ciała, tak samo tradycyjnie piątek po tym święcie będzie wolny. Jest więc trochę czasu, by uzupełnić wiadomości i solidnie się przygotować.

Wszystkie egzaminy powinny zakończyć się 29 czerwca. Na wyniki będziecie musieli poczekać, prawdopodobnie do 11 sierpnia 2020r.

Szczegółowy i aktualizowany harmonogram egzaminu oraz obowiązujące procedury podczas egzaminu maturalnego w czasie pandemii znajdziecie na stronie https://cke.gov.pl/

Pamiętajcie!

W związku z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi organizowania i przeprowadzania egzaminów w 2020 roku musicie przestrzegać następujących zasad:

– na teren szkoły możecie wejść wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno – lub wielorazową, materiałem lub przyłbicą (zalecaną dla osób, które nie mogą korzystać z maseczek ze względów zdrowotnych)

– zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły (z wyjątkiem sal egzaminacyjnych, po zajęciu miejsc przez zdających)

– sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, musi zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły.

Dokładne informacje znajdziecie na stronie

www.gov.pl/edukacja

W przygotowaniach do egzaminów pomóc mogą Wam programy emitowane przez stacje telewizyjne.

Oto kilka propozycji dla Was.

“Korki.tv” to nowy program, który wystartował w drugiej połowie kwietnia 2020 roku. W ramach programu nadawane są lekcje przygotowujące uczniów szkół średnich do matury, a wszystkie odcinki można oglądać zarówno w telewizji, jak i w internecie.

Szczegółowy plan lekcji programu “Korki.tv” znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej stacji Metro.

Program “Korki.tv” emitowany jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00. Zajęcia podzielone są na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11:30 do 12:00, jest poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12:00 do 12:30, prowadzone są głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wchodzi biologia, chemia, historia lub język angielski. Audycje są powtarzane następnego dnia o godzinie 9:00.

Osoby, które o wskazanej porze nie mogą zjawić się przed telewizorami, mają możliwość obejrzenia programu “Korki.tv” online. Lekcje dostępne są w serwisie internetowym Player.pl.

Od 4 maja TVP HD emituje cykl audycji “Repetytorium maturzysty”, który prowadzą nauczyciele ze znanych liceów w Warszawie. Pojawiać się one będą cyklicznie od poniedziałku do piątku od godziny 10.20. Powtórki można obejrzeć na TVP Rozrywka oraz na VOD.TVP.PL.

Podczas lekcji-audycji nauczyciele omówią wybrane zagadnienia z następujących przedmiotów – języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie – zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Lekcje z języka angielskiego odbywać się będą z native speakerem. Każda audycja trwa 20 minut. Plan można znaleźć na stronie nadawcy.

Jednocześnie na antenach TVP cały czas emitowany jest cykl “Szkoła z TVP”.

Trzymamy za Was kciuki i pozdrawiamy

Spis Powszechny:
Wejdź na spis.gov.pl i spisz się - spis trwa od 1 kwietnia do 30 września.

Informacje o szczepieniach:

Biblioteka – wydarzenia

Zbieramy na ławeczkę

Zbieramy na ławeczkę  upamiętniającą postać Jadwigi Młodowskiej. 

Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat:

52 1240 2223 1111 0000 3581 4469

Rada Rodziców przy IV LO
w Chełmie

z dopiskiem „ławeczka”.

Wpłacać można też poprzez serwis zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/ay5r4c

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

dziennik elektroniczny

dziennik

karta szkolna

Archiwalna strona www

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast