Zostańcie w domach! -nauczyciele do uczniów IV LO

Drogie Uczennice i drodzy Uczniowie.

W związku z zaistniałą sytuacją chcielibyśmy skierować do Was kilka słów.

Zaczniemy od nietypowej prośby o pomoc. Wiąże się ta prośba z powstrzymywaniem się przed wychodzeniem z domu. Zwykle, gdy ktoś prosi Was o pomoc, to oznacza, że potrzebuje, abyście coś zrobili. Koronawirus jednak, wymaga od nas umiejętności powstrzymywania się od działania. To jest bardzo ważna umiejętność, która świadczy o wysoko rozwiniętej inteligencji emocjonalnej. Zdolność do kontrolowania swoich reakcji,  wymaga praktyki. Lepszej okazji, oby nie było.

Prosimy Was o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Jest wiosna i zapewne tęsknicie za spacerami. Przypominamy jednak, że do lasu można wyjść tylko wtedy, gdy ma się go na ogrodzonej posesji. Nadal należy unikać miejsc, w których są inni ludzie. Są to więc także parki. Rozumiemy, że jest to wyzwanie, ale wszyscy potrzebujemy, abyśmy zachowywali się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w stanie epidemii.

My, nauczyciele, wychowawcy będziemy starali się Wam pomóc, w miarę naszych możliwości przetrwać ten czas, chociaż nam też jest trudno. Bardzo prosimy Was o powstrzymywanie się od wychodzenia z domu, oprócz krótkich spacerów z psem czy zakupów, jeśli skończą się leki, zapasy żywnościowe lub środków higienicznych.

Im bardziej się zmobilizujemy, tym szybciej wrócimy do szkoły.

Nasza druga prośba dotyczy powstrzymywania się od słów i zachowań, które mogą zranić innych, zwłaszcza w internecie. Wiemy, że czas który spędzamy w domu sprzyja bowiem „byciu w sieci”. Nie ujawniajcie swoich danych, zastanawiajcie się nad tym, jakie zdjęcia publikujecie. Nie wchodźcie na nieznane strony, nie klikajcie w linki od nieznajomych osób, nie pobierajcie nieznanych zdjęć. Pamiętajcie, że stosowanie cyberprzemocy podlega konsekwencjom prawnym.

Prosimy Was także o systematyczne śledzenie ogłoszeń od nauczycieli w e- dzienniku. Tam znajdziecie zadania do wykonania, terminy, wskazówki. Kontaktujcie się z nauczycielami i wychowawcami przez e- maile, telefony, grupy społecznościowe.

Czekamy na kontakt z Wami. Ważne jest dla nas, abyście wykonywali zadania, ale przede wszystkim, abyście czuli się dobrze, dbali o siebie i innych.

Czytajcie, oglądajcie wartościowe filmy, programy, słuchajcie muzyki.

Maturzyści, oprócz zadań od nas, przeglądajcie arkusze egzaminacyjne na stronie CKE.

Dyrektor oraz Grono Nauczycielskie

IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi

im. dr J. Młodowskiej w Chełmie.

Spis Powszechny:
Wejdź na spis.gov.pl i spisz się - spis trwa od 1 kwietnia do 30 września.

Informacje o szczepieniach:

Biblioteka – wydarzenia

Zbieramy na ławeczkę

Zbieramy na ławeczkę  upamiętniającą postać Jadwigi Młodowskiej. 

Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat:

52 1240 2223 1111 0000 3581 4469

Rada Rodziców przy IV LO
w Chełmie

z dopiskiem „ławeczka”.

Wpłacać można też poprzez serwis zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/ay5r4c

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

dziennik elektroniczny

dziennik

karta szkolna

Archiwalna strona www

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast