Banner Top
2018/02/20
IX WFPA – 2011r.

SOLIŚCI

I miejsce Aleksandra Ligęza ZS nr 2 I LO Lubartów

II miejsce Katarzyna Mietelska ZS nr 1 Lublin

II miejsce Paulina Majewska II LO Lublin

III miejsce Przemysław Przystup XXI LO Lublin

III miejsce Paweł Stopa I LO Chełm

Wyróżnienie za doskonały język angielski  – Maciej Babicz III LO Lublin

 

Nagroda Dyrektora IV LO  – Julita Słowik LO Milanów

 

Nagroda Studia SQUAT (nagranie w profesjonalnym studio)

Aleksandra Ligęza ZS nr 2 I LO Lubartów

 

Nagroda za piosenkę autorską

Małgorzata Pioterczak ZSZ nr 2 Ryki

 

Nagroda Jury  – Aleksandra Emerla IV LO Chełm

 

ZESPOŁY

NAGRODA GŁÓWNA – TYLKO SZYBKO VIII LO Lublin

WYRÓŻNIENIE – FAITH IV LO Chełm

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej

Wyniki

W konkursie wzięło udział 85 uczestników (w roku ubiegłym 97). Największą ilość tłumaczeń otrzymaliśmy z języka angielskiego – 76 (w roku ubiegłym 61) , 6 z języka rosyjskiego, 1 z języka niemieckiego. Liczba nadesłanych prac z języka angielskiego wskazuje, że zainteresowanie tym językiem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest bardzo duże.

Po przeczytaniu nadesłanych prac jury w składzie: nauczyciele języka angielskiego – Katarzyna Śliwińska, Agnieszka Wach-Grzegorczyk, Dominik Gryniuk, Mariusz Klimczak, nauczycielka języka niemieckiego – Maria Kupracz, nauczycielka języka rosyjskiego Ewa Lipczuk oraz nauczyciele języka polskiego Renata Łuć-Gładosz, Honorata Zakrzewska oraz Agnieszka Kuchta, wypełniło tabele oceniając zakodowane teksty zgodnie z przyjętymi kryteriami tj. zgodność  treści z oryginałem, poprawność językowa, poetyka przekazu, stosując podaną w regulaminie skalę ocen.

 

Laureaci:

Język rosyjski: I miejsce – Paulina Kropiwiec –  Liceum Ogólnokształcące w Komarówce Podlaskiej, nauczyciel prowadzący pani Monika Szewczyk

Język niemiecki : I miejsce – Marzena Jaworska – II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, nauczyciel prowadzący Renata Wójcik

Biorąc pod uwagę liczbę nadesłanych prac języka angielskiego oraz wyrównany poziom wyróżnionych prac, organizatorzy postanowili przyznać 3  drugie i 2 trzecie miejsca.

I miejsce – Agnieszka Żakieta – II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, nauczyciel   prowadzący pani Jolanta Stopa

II miejsce – Monika Zielińska – I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, nauczyciel prowadzący pani Bożena Piskor

Anna Żydek – II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, nauczyciel prowadzący pani Jolanta Czarniakowska-Filipek

Jacek Wróbel – I Liceum Ogólnokształcące w Puławach, nauczyciel prowadzący pani Anna Kozłowska-Skwarek

III miejsce – Dorota Latoch – I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie, nauczyciel prowadzący pani Monika Wasilewska

Konrad Górny – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1w Zamościu, nauczyciel prowadzący pani Katarzyna Czarnowska

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

plan lekcji

plan lekcji

dziennik elektroniczny

dziennik

Szkoła nowych możliwości

UE

BIP

bip

Archiwalna strona www