Banner Top
2018/09/22
XV WFPA – 2017r.

LAUREACI FESTIWALU:

SOLIŚCI:

  • I miejsce KAROLINA ŚLEDŹ LO Międzyrzec Podlaski
  • II miejsce Małgorzata Adamczyk IV LO Lublin
  • II miejsce Sylwia Biela IV LO Chełm
  • III miejsce Joanna Dołba MDK nr 2 Lublin
  • III miejsce Alicja Gromuł ZS nr 1 Lublin …

 

Wyróżnienie za doskonały język angielski  – Karolina Mączka LO Dubienka

 

Nagroda Dyrektora IV LO  – Weronika Mierz IV LO Parczew

 

Nagroda Dyrektora Chełmskiego Domu Kultury – Aleksandra Marszalec ZS Drzewnych i Ochrony Środowiska  Zwierzyniec

 

Nagroda Studia SQUAT (nagranie w profesjonalnym studio)

Julia Jędzura  IV LO Lublin

 

Nagroda Jury  – Karolina Mączka LO Dubienka

 

ZESPOŁY

NAGRODA GŁÓWNA – IKARUS FEEL  ZS nr 1 Lublin

WYRÓŻNIENIE – NA SZYBKO  Zespół Szkół Ekonomicznych i III LO Chełm

 

IV Kuźnia Talentów Gimnazjalnych

Wyniki

1 miejsce –Patrycja Maik Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie

2  miejsce – Monika Dąbrowska ZSO Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie

 

Wojewódzki Konkurs Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej

Wyniki

 

W konkursie wzięło udział 264 uczestników. Największą ilość tłumaczeń otrzymaliśmy z języka angielskiego – 130,  120 z języka niemieckiego,  12 z języka rosyjskiego i 2 z języka francuskiego. Liczba nadesłanych prac z języka angielskiego i niemieckiego wskazuje, że zainteresowanie tymi  językami wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest bardzo duże.

Po przeczytaniu nadesłanych prac jury w składzie: nauczyciele języka angielskiego –Marlena Olchowska – Krawczuk, Agnieszka Dobosz,  nauczycielka języka niemieckiego – Maria Kupracz, nauczycielka języka rosyjskiego Ewa Lipczuk, nauczycielka języka francuskiego- Kamila Bobrowska oraz nauczyciele języka polskiego Honorata Zakrzewska i Agnieszka Kuchta, oceniło prace zgodnie      z regulaminem, wyłaniając zwycięzców i osoby wyróżnione.

 

Laureaci:

Język rosyjski

I miejsce – Małgorzata Piekło –  Zespół Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcące w Chełmie nauczyciel prowadzący pan Mariusz Adamiec

Wyróżnienie- Małgorzata Kotowska – IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, nauczyciel prowadzący pani Ewa Lipczuk

Język niemiecki

I miejsce – Justyna Litwinek – Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, nauczyciel prowadzący pani Dorota Maj

II miejsce – Agata Szum – Zespół Szkół nr 1 im Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, nauczyciel prowadzący pani Katarzyna Ważna

III miejsce- Monika Wołk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu, nauczyciel prowadzący pani Katarzyna Szwec

Język francuski

Wyróżnienie – Agnieszka Kowalczuk – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, nauczyciel prowadzący pani Dorota Sawosz

 

Biorąc pod uwagę liczbę nadesłanych prac języka angielskiego oraz wyrównany poziom wyróżnionych prac, organizatorzy postanowili przyznać 2 drugie, 2 trzecie miejsca oraz dwa wyróżnienia.

I miejsce – Aleksandra Rychlik – Zespół Szkół  im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, nauczyciel prowadzący pani Anna Sierpińska

II miejsce

– Inga Tredor – I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, nauczyciel prowadzący pani Bożena Piskor

– Sylwia Stasińska – I Liceum Ogólnokształcące im Stefana Czarnieckiego w Chełmie, nauczyciel prowadzący pan Marek Urban

III miejsce

– Kacper Rak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Międzyrzeczu Podlaskim, nauczyciel prowadzący pani Agata Jasiuk

– Wiktoria Winiarska – Zespół Szkół – Liceum Ogólnokształcące w Dubience, nauczyciel prowadzący pani Marzena Karczmarczyk

Wyróżnienia

– Marek Tolisz- II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie, nauczyciel prowadzący pani Beata Pietrzak

– Agnieszka Machulak- Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, nauczyciel prowadzący pani Anna Szyszkowska

 

 

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

propozycje klas 2018/19

plan lekcji

dziennik elektroniczny

dziennik

Szkoła nowych możliwości

UE

BIP

bip

Archiwalna strona www