Bliżej Włoch

Wymiana z Włochami

W dniach 22-26 października 2018 grupa uczniów klas językowych uczestniczyła w wymianie szkolnej we Włoszech. Szkoła partnerska to Liceum Językowe, G.Parini w Barzanò w regionie Lombardia, położona w niedalekiej odległości od wielkich jezior alpejskich, takich jak Como, które było jedną z atrakcji turystycznych tego wyjazdu. Ponadto, uczniowie zwiedzali Mediolan: majestatyczną katedrę, galerię Vittorio Emmanuale II i zamek Sforzów.Młodzież była zakwaterowana w rodzinach, dzięki czemu miała możliwość poznania kuchni włoskiej, zwyczajów i stałego doskonalenia umiejętności językowych. Ponadto uczniowie realizowali merytoryczne założenia wymiany poznając system szkolnictwa, prezentując swoje kraje oraz obserwując lekcje w zaprzyjaźnionej szkole. Uczestniczyli także w wykładzie ze znanym pisarzem i tłumaczem Nicola Manuppelli.

Podróż samolotem z lotniska w Świdniku do Mediolanu była czystą przyjemnością.W przyszłym roku rewizyta, na którąwszyscy z niecierpliwością czekają.Inicjatywa naprawdę udana.Uczniowie z żalem opuszczali słoneczną Italię i nie mogli się rozstać ze swoimi nowymi kolegami.

Opiekunami wymiany byli: p.dyr.Marzena Koprukowniak, p. Dorota Kidała-nauczyciel j.włoskiego oraz p.Katarzyna Śliwińska-nauczyciel j.angielskiego.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: