Kacper Chmielewski – uczeń z pasją

Kacper Chmielewski uczeń klasy informatycznej ma nietypową pasję – interesuje się motoryzacją i… historią ratownictwa medycznego w naszym regionie.

Od lat ustala i zbiera ciekawostki o karetkach, które dawniej jeździły po Chełmie, Włodawie i Krasnymstawie. Chce zdobyć jak najwięcej informacji o pogotowiu, zdjęć archiwalnych i danych, aby w przyszłości napisać książkę lub stworzyć wirtualne muzeum pogotowia.

Kacper prowadzi kilka stron na Facebooku oraz fotografuje. Zbiera również zdjęcia samochodów z czarnymi rejestracjami, modele aut w małych skalach i stare fotografie, głównie motoryzacyjne czy związane z ratownictwem. W wolnych chwilach jeździ też na „łowy klasyków”, podczas których szuka zabytkowych samochodów.

Najbardziej interesują go karetki, które służbę mają już za sobą i mimo że mają zdjęte okleiny, to właśnie takie fotografuje najchętniej.

Jeżeli chcesz pomóc rozwijać jego pasję, masz ciekawe informacje na temat historii chełmskiego pogotowia, zdjęcia lub dokumenty – napisz na stronie facebookowej Historia Ratownictwa w Chełmie.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: