Ratownicy na podium

Uczennice klasy 1d (klasa ratownicza)  wywalczyły III miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Chełmie.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane są co roku.

W trakcie konkursu rywalizują ze sobą zespoły ze szkół średnich z całego kraju. Mistrzostwa rozgrywane są w trzech etapach: rejonowym, okręgowym i centralnym.

Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląd bardzo realistycznie.

Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji Mistrzów Pierwszej Pomocy. Dzięki temu, osoby które widzą, jak należy udzielić pierwszej pomocy, oswajają się z tą trudną i stresującą sytuacją.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu w mistrzostwach.

Gratulujemy sukcesu naszym uczennicom i bardzo się cieszymy 🥰👏✌️

Do zawodów uczniów przygotował p. Grzegorz Zupan (nauczyciel pierwszej pomocy przedmedycznej i edukacji dla bezpieczeństwa).

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: