Rewizyta włoskiej młodzieży

W dniach 16-20.09.2019 IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im.dr Jadwigi Młodowskiej gościło włoską delegację ze szkoły partnerskiej Liceo Linguistico G.Parini z Barzanò.

Ich pobyt był okazją do zaprezentowania historii, tradycji, kultury i nowoczesnego obrazu naszego kraju. Oprócz zwiedzania stolicy i najciekawszych zakątków Lubelszczyzny, uczniowie szkół partnerskich odbyli warsztaty językowe, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, a także wzięli udział w międzynarodowej konferencji pt. „Innowacyjne systemy nauczania na początku XX wieku i obecnie”, która odbyła się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im P.Orsetti.

 W programie konferencji wystąpił p.dr Gianni Conti, który przedstawił stulecie kontaktów polsko-włoskich.

Następnie, w ramach wymiany doświadczeń obu szkół, uczniowie z Włoch zaprezentowali włoski system edukacji przedstawili stosowane u nich metody nauczania.Nasza szkoła zaprezentowała dzieło patronki dr Jadwigi Młodowskiej, jakim było wdrożenie systemu Daltońskiego, a także współcześnie realizowany tutoring.

Wielojęzyczność, jako jedna z komptencji kluczowych, była przedmiotem prezentacji z ramienia PWSZ w Chełmie.Prelegentami byli prof. Jan Kłos oraz dr Tomasz Zygmunt.

Uczniowie rozstawali się z żalem, ale zaplanowane są kolejne spotkania.Tym razem uczniowie IV lO udadzą się do słonecznej Italii.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: