Druga tura mobilności – Liceo Carlo Botta w Ivrea

Druga tura mobilności w dniach 16-27 października 2022 skierowała uczestników podróży do miejscowości Ivrea , w regionie Piemontu.

Placówką przyjmującą było Liceo Carlo Botta w Ivrea- międzynarodowe liceum językowe, więc nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z j. włoskiego, niemieckiego, francuskiego, a nawet chińskiego wraz ze swoimi włoskimi rówieśnikami. Codzienne zajęcia lekcyjne odbywały się od 8:30 do 13:00. Pobyt w regionie Piemontui tym razem wywarł również na uczestnikach wielkie wrażenie. Zgodnie z założeniami programu zrealizowano także zajęcia historyczne.

Uczniowie oprócz programu dydaktycznego zwiedzili Santuario di Oropa, zamek i park di Masino, Turyn, Mediolan oraz jezioro alpejskie Lago Maggiore. Dzięki letniej aurze w połowie października uczestnicy najbardziej wspominają właśnie wymarzone chwile na wyspach Pascatori i Bella, na które grupa popłynęła statkiem. Uczestnicy zachwycili się pięknymi widokami, klimatem, lokalną kuchnią, otwartością Włochów, ich serdecznością. Nawiązały się nowe znajomości, które uczniowie podtrzymują w wymiarze prywatnym i wielu z nich na pewno spotka się jeszcze nie jeden raz.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: