VIII WFPA – 2010r.

SOLIŚCI
I miejsce Katarzyna Mietelska ZS nr 1 Lubartów
II miejsce Przemysław Przystup XXI LO Lublin
II miejsce Angelika Irauth ZSO nr 2 Puławy
III miejsce Maciej Babicz III LO Lublin
III miejsce Justyna Łachmańska I LO Świdnik

Wyróżnienie za doskonały język angielski – Luiza Tatara VIII LO Lublin

Nagroda Dyrektora IV LO – Paulina Majewska III LO Lublin

Nagroda za piosenkę autorską – Wiktor Fabian IV LO Lublin

ZESPOŁY
NAGRODA GŁÓWNA – TYLKO SZYBKO XIX LO Lublin
WYRÓZNIENIE – POZA DESZCZEM ZS nr 1 Lublin

 

Wojewódzki Konkurs Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej
Wyniki

W konkursie wzięło udział 97 uczestników. Największą ilość tłumaczeń otrzymaliśmy z języka angielskiego – 61 , 18 z języka rosyjskiego, 18 z języka niemieckiego. Liczba nadesłanych prac z języka angielskiego wskazuje, że zainteresowanie tym językiem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest bardzo duże.
Po przeczytaniu nadesłanych prac jury w składzie: przewodniczący Mariusz Klimczak, Małgorzata Biernat-Osowska, Katarzyna Śliwińska, Dominik Gryciuk (język angielski), Maria Kupracz, Ewa Gajewska (język niemiecki), Ewa Lipczuk (język rosyjski) Honorata Zakrzewska, Renata Łuć-Gładysz wypełniło tabele oceniając zakodowane teksty zgodnie z przyjętymi kryteriami tj. zgodność treści z oryginałem, poprawność językowa, poetyka przekazu, stosując podaną w regulaminie skalę ocen.
Laureaci:
Język rosyjski
I miejsce – Magdalena Koluch – Liceum Ogólnokształcące w Dubience, nauczyciel prowadzący pani Krystyna Kardas
II miejsce – Justyna Daniec – III Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, nauczyciel prowadzący pan Mariusz Adamiec
III miejsce – Barbara Bujnik – I Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, nauczyciel prowadzący pani Urszula Jajus
Język niemiecki
I miejsce – Błażej Szum – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, nauczyciel prowadzący Agnieszka Mróz
II miejsce – Magdalena Gładysz – I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, nauczyciel prowadzący – Małgorzata Lewandowska
III miejsce – Marlena Smolak – I Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, nauczyciel prowadzący – Anna Barszcz
Biorąc pod uwagę liczbę nadesłanych prac języka angielskiego oraz wyrównany poziom wyróżnionych prac, organizatorzy postanowili przyznać 2 drugie i 2 trzecie miejsca.
I miejsce – Katarzyna Kata – Liceum Ogólnokształcące w Dubience, nauczyciel prowadzący pani Jolanta Łękowska
II miejsce – Marta Podgórniak – III Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, nauczyciel prowadzący pan Wojciech Jastrzębski
Michał Kamiński – IV Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, nauczyciel prowadzący pani Małgorzata Biernat-Osowska
III miejsce – Magdalena Krępa – VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, nauczyciel prowadzący pani Joanna Nawrocka
Jakub Chrząstek – IV Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, nauczyciel prowadzący pani Małgorzata Biernat-Osowska

Biblioteka – wydarzenia

Zbieramy na ławeczkę

Zbieramy na ławeczkę  upamiętniającą postać Jadwigi Młodowskiej. 

Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat:

52 1240 2223 1111 0000 3581 4469

Rada Rodziców przy IV LO
w Chełmie

z dopiskiem „ławeczka”.

Wpłacać można też poprzez serwis zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/ay5r4c

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

INSTAGRAM

YOUTUBE

dziennik elektroniczny

dziennik

karta szkolna

Archiwalna strona www

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast
.