Internat

Uczniowie o internacie

Czy wiesz, że połowa sukcesu to odpowiednie miejsce do nauki?

Takim miejscem jest nasz Internat. Nauczyciele – wychowawcy pracujący w Internacie, pomogą Ci w doskonaleniu umiejętności i rozwijaniu zainteresowań. Dostępne pomoce i Internet w każdym pokoju to dodatkowe atuty!

W naszym Internacie mieszkają dziewczęta i chłopcy – uczniowie IV Liceum. W szkole funkcjonuje stołówka, dzięki czemu mamy zapewnione wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i kolacji. Do naszej dyspozycji są pokoje 2,3,4,5-osobowe, każdy z nich dostosowany jest do potrzeb mieszkańców. Sami decydujemy o tym gdzie i z kim będziemy mieszkać.

Internat IV LO jest nieduży, panuje w nim rodzinna atmosfera , dobre relacje między mieszkańcami – wszyscy się znamy i szybko integrujemy. Przyjaźnie na całe życie swój początek mają właśnie tutaj.

Oprócz nauki organizowane są międzyinternackie zawody sportowe, okolicznościowe dyskoteki, wyjścia do Biblioteki Publicznej na seanse filmowe i wiele innych interesujących imprez. Korzystamy z internackiej siłowniświetlicy oraz uczestniczymy w zajęciach z akrobatyki .

Niewątpliwą zaletą naszego Internatu jest dobra lokalizacja, która jest udogodnieniem jeżeli chcesz uczestniczyć w zajęciach dodatkowych.

Jeśli mieszkasz poza Chełmem, dojazdy są dla Ciebie zbyt uciążliwe, a ranny ptaszek to nie twoje drugie imię zapraszamy serdecznie!

Roksana Zagraba

Internat przy IV LO to bardzo miłe i przyjazne miejsce. Lubię je za to, że poznałam tu wspaniałe osoby, z którymi zawiązałam głębokie przyjaźnie. Mieszkając tutaj mam bardzo blisko do szkoły oraz innych ważnych miejsc w mieście, ponieważ Internat znajduje się w samym centrum miasta. Każdy ma tutaj dobre warunki do nauki, a w razie niepowodzeń możliwość skorzystania z pomocy  starszych kolegów. Wychowawcy w Internacie starają się ciekawie zagospodarować nasz czas wolny od nauki. Organizowane są tu różne atrakcje, takie jak: wspólne wyjścia do Biblioteki Publicznej na interesujące filmy, spotkania z ciekawymi ludźmi, dyskoteki,  imprezy okolicznościowe i zajęcia sportowe.

Serdecznie polecam nasz Internat.

Łucja Trubacz

Wspomnienia wychowanek internatu – fragmenty zaczerpnięte z wydawnictw szkolnych.

„Moje obawy, co do życia w internacie, okazały się zupełnie niepotrzebne. Poznałam tu wielu cudownych ludzi, z którymi świetnie się czuję. Mam przemiłe współlokatorki, a „sorki”, które tu pracują są naprawdę w porządku. Sądzę, że lepiej trafić nie mogłam. I choć brakuje mi domu, rodziny i mojego łóżka, nie chciałabym się wyprowadzać z internatu. Brakowałoby mi ludzi, których tu poznałam”.

Ania Bis – wychowanka internatu w latach 2014 – 2017

„Zaaklimatyzowałam się w internacie i jestem przekonana, że przez kolejne lata nauki będę mieszkać w tym małym, ale jakże malowniczym miejscu, które jest przestrzenią dla mędrców i błaznów (…) . Tu toczy się mniej lub bardziej barwne życie. Przyznać jednak trzeba, że mieszkający tu rezydenci dumnie niosą w świat otrzymaną tu wiedzę i kindersztubę, a mnie osobiście problem sprawia jedynie pokonanie schodów do mojego „królestwa” na trzecim piętrze”.

Andżelika Grzeszczuk – wychowanka internatu w latach 2010 – 2013

 

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: