My name is Poynton, David Poynton…

25. października w naszej szkole gościliśmy zaprzyjaźnionego native speakera, Pana Davida Poyntona. Pan Poynton już od kilku lat współpracuje z IV LO, prowadząc zajęcia w klasach językowych, ale dotychczas, było to w formule online. Teraz wreszcie, uczniowie mogli spotkać się z nim „w realu” i sprawdzić swój język angielski na „żywym materiale lingwistycznym”.

Klasa pierwsza językowa, która wcześniej nie spotykała się z Panem Poyntonem, miała do niego mnóstwo pytań. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że Pan Poynton nie jest Anglikiem, lecz Brytyjczykiem – ze względu na szkockie pochodzenia jego mamy, że ze wszystkich krajów, które zwiedził (a było ich dziesiątki) najbardziej podoba mu się Polska oraz, że będąc kiedyś tzw. testerem samochodów, w swoim garażu posiadał piękne Ferrari…

Uczniowie klas II i III, znając Pana Poyntona dłużej niż młodsi koledzy, od razu przystąpili do szlifowania języka. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie tzw. rozmowy sterowanej według reguł matury ustnej z języka obcego. W każdej rozmowie Pan Poynton grał rolę osoby, która nie zna języka polskiego, a uczniowie starali się tak pokierować konwersacją, aby spełniała ona wszystkie kryteria wymagane na egzaminie dojrzałości. Mimo początkowego stresu, młodzi ludzie brawurowo poradzili sobie z zadaniem, efektywnie przełamując bariery językowe.

Cieszymy się już na kolejne spotkanie z Panem Poyntonem w listopadzie. See you soon!

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: