O aromaterapii i dopalaczach

O aromaterapii i dopalaczach z wykładowcami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez wykładowców Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Pierwszy wykład, który prowadziła Pani doktor nauk farmaceutycznych Małgorzata Kozyra z Zakładu Farmakognozji, dotyczył zagadnienia aromaterapii. Po przedstawieniu krótkiej historii i definicji aromaterapii, pani Doktor w jasny i treściwy sposób nakreśliła zastosowanie poszczególnych olejków eterycznych w leczeniu wielu schorzeń i chorób.

Dla przykładu, olejek miętowy korzystnie wpływa na koncentrację, niweluje zmęczenie umysłowe i łagodzi bóle głowy, a olejek z drzewa herbacianego zabija roztocza chorobotwórcze.

Drugi wykład przygotowany został przez Panią magister Sarę Janowską oraz Pana doktora nauk farmaceutycznych Dmytro Khyluka z Katedry i Zakładu Chemii Organicznej. Dotyczył on problematyki dopalaczy, które według ostatnich badań wykazują szybsze i silniejsze działanie od narkotyków i stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Oba wykłady wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród naszych uczniów i przyczyniły się do wzbogacenia ich wiedzy z zakresu biologii i chemii. Już niedługo wybierzemy się na kolejne warsztaty stacjonarne na Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: