O tańcu po angielsku

8. listopada grupa uczniów z klasy 3B uczestniczyła w wykładzie gościnnym zorganizowanym przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej oraz Lubelski Teatr Tańca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wykład pt.: „Dance – Culture –Communication from a Polish/American perspective” wygłosił Profesor Joseph W. Alter z Uniwersytetu Stanowego w San Diego.  

Profesor Alter jest tancerzem, choreografem i nauczycielem tańca współczesnego ze specjalizacją choreografia i technologia tańca. Interesują go technologie cyfrowe, neurologia, nauki kognitywne i kontemplacyjne praktyki posiadające potencjał do wzbogacania pracy nad choreografią, ruchem i pedagogiką tańca.

W czasie wykładu Profesor Alter przedstawił m.in. sposoby wyrażania emocji przez taniec oraz niewerbalne sposoby komunikacji. Aktorzy z Lubelskiego Teatru Tańca wzbogacili wystąpienie prelegenta prezentacją fragmentu choreografii. Również słuchacze zostali aktywnie zaangażowani w czasie wykładu: mieli oni możliwość sprawdzenia na sobie technik relaksacyjnych oraz zaprezentowanie typowych gestów służących komunikacji niewerbalnej. Ponadto uczniowie mieli sposobność przekonać się jak wygląda praca tłumacza symultanicznego oraz konsekutywnego, ponieważ cały wykład tłumaczony był na język polski przez studentów Lingwistyki Stosowanej.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach:

popularne