Pamiętamy – konkurs „Annual Holocaust Art and Writing Contest”

KONKURS „Annual Holocaust Art and Writing Contest” został zorganizowany przez Uniwersytet Chapmana w Kalifornii. W tym roku była to jego 22. edycja, pod hasłem Sharing Strength. Sustaining Humanity (Dzielenie się siłą. Podtrzymywanie ludzkości).

Do etapu szkolnego zgłosiło się 8 osób. Po obradach jury (p. Aneta Kuba, p. Agnieszka Kuchta- Harmata, p. Agnieszka Dobosz)

wybrało 3 prace naszych uczennic (według regulaminu – tylko 3 osoby mogły reprezentować szkołę, w 4 kategoriach: wiersz, proza, praca plastyczna, film), powstałe po obejrzeniu świadectw Ocalałych z Holokaustu:

proza – Wiktoria S. kl.1F

proza – Roksana L. kl.1B.

wiersz – Anna K. kl. 2Cp

Prace zostały wysłane do USA na Uniwersytet Chapmana.

12 marca 2021r. odbyła się uroczysta Gala online, by celebrować osiągnięcia uczniów z 220 szkół z 32 stanów w USA i 12 krajów.

Udział w takim międzynarodowym wydarzeniu był to ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Szczególnie w pamięci pozostaną wzruszające podziękowania dla wszystkich uczestników i nauczycieli, które padły ze strony Ocalałych z Holokaustu. Łamiącym się głosem, ze łzami w oczach, dziękowali młodzieży, że ich historie były inspiracją do powstania niezwykłych prac. W ten sposób nagrodzono wysiłek też i naszych uczennic, które nie zdobyły pierwszego lub drugiego miejsca (tylko 2 osoby nagradzano z każdej kategorii), to czuły, że wygrały. Znalazły się w światowym gronie Tych, którzy pamiętają.

Była to niezwykła lekcja historii, podczas której przeszłość połączyła się z teraźniejszością. Wskazywano na podobieństwa miedzy II wojną światową i dzisiejszą globalną pandemię – niewidzialnym wrogiem, który powoduje izolację, poczucie osamotnienia, utratę bliskich, cierpienie wśród młodzieży i dorosłych, tak jak kiedyś antysemicka polityka Hitlera.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: