Podróżujemy…

Od 23 do 26 maja uczniowie naszej szkoły z klas 1c, 1b, 1e, 1d, 1a, 2b, 3b uczestniczyli w szkolnej wycieczce.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszym jego punktem było zwiedzanie Poznania.

Poznań to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Piękne centrum, rynek, klimatyczne dzielnice, parki i skwerki na każdym rogu, Warta, zamki, francuskie kamienice w calutkim mieście, palmiarnia i kulinaria na najwyższym poziomie. Można tu zjeść rogala świętomarcińskiego przez cały rok, a na obiad buchty (pyzy, parowce). Mieszczaństwo w najlepszym wydaniu, a jego historię i atmosferę można poczuć bardzo realnie

Kolejny dzień spędziliśmy we Wrocławiu.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które swym pięknem przyciąga co rok tłumy turystów z całego świata. Jest to jedno z najpiękniejszych miast i jednocześnie jeden z najprężniejszych ośrodków akademickich w kraju. Mówi się, że Wrocław jest miastem stu mostów, plasuje się na czwartym miejscu pod względem liczby mostów i kładek w Europie. Więcej znajduje się tylko w Amsterdamie, Wenecji oraz w Petersburgu.

Następnym punktem było Skalne miasto w Czechach🪨💪To był przepiękny spacer wśród skał.

Ostatniego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Pragę.☀️🍽️🌇🗺️

Stolica Czech zachwyca odwiedzających swoim pięknem i wyjątkową atmosferą. W 2021 roku „Miasto Stu Wież”, w badaniu ankietowym przeprowadzonym przez portal TimeOut, zostało uznane za najpiękniejsze na świecie. Wizyta w Mieście Stu Wież pozwoliła na poznanie przede wszystkim ogromnego zabytkowego centrum, które zawiera w swoim obrębie najpopularniejsze i największe atrakcje Pragi. . Już sam spacer po centrum dostarcza estetycznych uniesień związanych z fascynującym krajobrazem miejskim stworzonym w duchu secesji/art nouveau oraz nawiązaniami do gotyku, renesansu i baroku oraz sztuki romańskiej.

Wróciliśmy do szkoły pełni niezapomnianych wrażeń.

Kierownik wycieczki p. Ewelina Hrynkiewicz, opiekunowie p. Agnieszka Waluch-Marek, p. Mariola Flis, p. Krzysztof Baranowicz, organizator biuro turystyczne veryaktywni.pl.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: