Spotkanie klas językowych

Spotkanie klas językowych IV LO i SP nr 6 w Chełmie

19. maja 2022 roku uczniowie klasy 1b o profilu dwujęzycznym z IV LO gościli uczniów z klasy 8d – językowej, ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Chełmie. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy między klasami językowymi obu szkół.

Uczniowie ze szkoły podstawowej mieli okazję pracować w cyfrowym laboratorium językowym naszego Liceum, które jest jednym z najnowocześniejszych w regionie. Laboratorium językowe umożliwia swobodny i głośny trening wymowy wszystkich uczniów jednocześnie, co kilkakrotnie zwiększa efektywność ćwiczeń w stosunku do tradycyjnego nauczania. Uczeń udoskonala tym sposobem mowę i przełamuje naturalny opór do rozmów w obcym języku.

Uczniowie ze szkoły podstawowej mieli za zadanie przeprowadzić dialog z uczniami naszej szkoły według podanych scenariuszy rozmowy. Zarówno uczniowie naszej szkoły (Weronika Gwardiak, Pola Opolska, Nikola Jaroszyńska, Weronika Białas, Michał Hawryluk, Jakub Majewski oraz Oliwia Grzesiuk) jak i cała klasa 8d doskonale sprawdzili się w tego typu ćwiczeniu.

Oprócz ćwiczeń w laboratorium językowym, uczniowie z klasy 1b (Wanesa Guz, Emilia Rudzka oraz Milena Morawska) przeprowadziły gry i quizy językowe. Oprócz dobrej zabawy, uczniowie z klasy 8d za poprawne odpowiedzi otrzymywali także słodki upominek.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: