Uczniowie IV LO w finale olimpiady Zwolnieni z Teorii

Uczniowie z klas ICg i IDg finalistami ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”.

Biorący udział w tej olimpiadzie uczniowie IV LO, pomimo trwającej pandemii, zrealizowali aż 3 projekty społeczne.

Projekt nt. „Warsztaty dotyczące prawidłowej opieki i pomocy zwierzętom” przygotowały i poprowadziły uczennice z kl. 1 Cg: Julia Łukaszuk, Wiktoria Borys, Daria Kalita i Klaudia Karpik. W ramach projektu zorganizowano warsztaty dla uczniów klas pierwszych dotyczące adekwatnej pomocy zwierzętom.
Zajęcia z młodzieżą poprowadzili specjaliści z zakresu wszechstronnej opieki nad zwierzętami: behawiorystka zwierząt, lekarz weterynarii, pracownik Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt oraz pracownica Chełmskiego Schroniska dla Zwierząt. Poruszony został problem bezdomności zwierząt oraz znęcania się nad zwierzętami. Licealistki zorganizowały zbiórkę na rzecz pomocy zwierzętom. Za zebrane fundusze uczennice zakupiły specjalistyczne smycze dla zwierząt z Chełmskiego Schroniska.


Grupa uczennic z klasy I Dg: Weronika Łacińska, Monika Klaudel, Karolina Korcz, Aleksandra Suchonos i Anastazja Rzeźnik realizowały projekt „Senior na prestiżu” przygotowując i prowadząc warsztaty dla seniorów dotyczących korzystania z zasobów Internetu.


Projekt „Dom z plastiku” był realizowany przez Dominikę Rzeźnik, Klaudię Macegoniuk, Julię Ślusarczyk, Karinę Mroczkowską i Łukasza Kędzierawskiego z klasy 1 Dg.
Celem tego projektu było zwiększenie świadomości młodych ludzi, dotyczącej zagrożeń dla człowieka i środowiska, związanych z plastikowymi odpadami. Uczniowie zachęcali do wybierania produktów w
opakowaniach biodegradowalnych oraz segregacji śmieci.

Poprzez realizację projektów licealiści uczyli się samodzielności, skutecznej komunikacji, pracy w zespole i współpracy z różnymi instytucjami.

Finaliści olimpiady – uczniowie IV LO, otrzymali międzynarodowy certyfikat z zarządzania, stworzony z Project Management Institute R.E.P.. Certyfikat świadczy o posiadaniu konkretnych nieumiejętności i jest wysoko ceniony przez pracodawców i uczelnie wyższe.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: