Zajęcia na Uniwersytecie Medycznym

22.02.2024 roku uczniowie z  klasy 2D i 3D o profilu ratowniczym uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, z którym Nasze Liceum już od kilku lat prowadzi stałą współpracę.

Pierwsze zajęcia odbyły się w Zakładzie Biofizyki i dotyczyły obrazowania w podczerwieni oraz analizy bioimpedancji elektrycznej w diagnostyce medycznej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zastosowaniu kamer termowizyjnych w diagnostyce różnych chorób i w praktyce wykonać zdjęcia w tej technice. Ponadto każdy z uczestników warsztatów miał możliwość przeanalizowania komponentów składu swojego ciała  dzięki wykorzystaniu technologii BIA (bioimpedancji elektrycznej) ciała. Najwięcej ekscytacji przysporzył jednak uczniom tzw. posturograf. Służy on do mierzenia zmiany położenia środka ciężkości ciała w czasie. Te informacje są następnie wykorzystywane do oceny stabilności postawy ciała, ryzyka upadków i innych problemów z równowagą. Innymi słowy, kto jeździ na deskorolce, ten sobie poradził…

Drugie warsztaty odbyły się w Centrum Symulacji Medycznej. Uczniowie odwiedzili wiele symulowanych oddziałów szpitalnych oraz miejsc związanych z medycyną i leczeniem pacjentów. Nasi uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy medyczni w karetce pogotowia, chirurdzy przygotowujący się do operacji, czy farmaceuci pracujący w aptece. Szczególnie spodobał się im odział noworodków, na którym można było potrzymać fantomy nowonarodzonych dzieci i poczuć się młodą mamą…, lub tatą. Fantomy noworodków były na tyle autentyczne, że część młodzieży (szczególnie ta żeńska) z bólem się z nimi rozstawała, co widać na załączonych zdjęciach.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: