IIIb – klasa językowa

Kochani Uczniowie III b 

„Do zobaczenia w dorosłym życiu

na innej drodze, na innym szlaku”…

Te słowa wiersza Tomasza Fiedorowicza oddają to, co czuję dzisiaj, w tej ważnej chwili, ukończenia przez Was IV Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. 

Nadszedł właśnie ten dzień, w którym nasza wspólna wędrówka dobiegła końca. Byliśmy razem Ja – Wychowawczyni i Wy – moi Uczniowie, w tej szkolnej drodze, niełatwej, a w ostatnich dwóch latach nawet dość trudnej, ale jakże pięknej, pełnej wspólnych dążeń, sukcesów, radości, pokonywania trudów. Spójrzcie na nasze zdjęcie z pierwszego września 2018 r. – jacy jesteście przejęci, poważni, nieco wystraszeni. Nie wiedzieliście, co Was czeka, jak będzie nowa szkoła, jaka wychowawczyni, czy odnajdziecie się wśród koleżanek i kolegów… Ja też patrzyłam na Was z ciekawością, z obawą czy będziemy umieli być zespołem, czy wystarczy Wam zapału do nauki… Dzisiaj patrzę na Was z dumą i wzruszeniem. Patrzę na grupę już dorosłych, chętnych do podejmowania nowych wyzwań, znających swoje mocne strony, młodych ludzi.

  Starałam się przez te trzy lata towarzyszyć Wam w tej drodze edukacji i rzeźbienia charakterów, w tej drodze, która przywiodła nas dzisiaj do tego miejsca, w którym się rozejdziemy – w różne strony ale myślę, że z tymi drogowskazami, które starałam się ja i całe grono nauczycieli Wam przekazać – szacunek dla pracy, pomoc drugiemu człowiekowi, uczciwość, prawość i dobro. Starłam się otworzyć przed Wami wiele dróg i możliwości, zachęcić do tego, abyście śmiało szli przez świat, bez kompleksów i uprzedzeń. 

Czas nauki zdalnej nie był dla nas wszystkich łatwy, ale wiem, że wspieraliście się wzajemnie, że nadal pozostawaliście „klasą III b”, że nikt nie zniknął za monitorem komputera. To były dla Was doświadczenia, które, mam nadzieję, dały Wam jeszcze więcej siły i odwagi do wejścia w dorosłość. 

Kochani Uczniowie III b, życzę Wam z całego serca, aby Wasza życiowe drogi wiodły Was prosto do postawionych sobie celów, abyście spotykali na nich życzliwych i mądrych ludzi o otwartych sercach i umysłach. Życzę Wam powodzenia na pierwszym z ważnych, „dorosłych” egzaminów – egzaminie maturalnym! 

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn’t do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
Mark Twain

Wychowawczyni – Katarzyna Śliwińska

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach:

popularne