Dzień Projektów Czytelniczych 11.12.2017r.

 

Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać – to motto Dnia Projektów edukacyjnych promujących książkę i czytelnictwo, który odbył się 11.12.2017r. w IV LO w Chełmie. Czytanie książek, opowiadań, a poezji w szczególności, to jedna z najszybciej zanikających form aktywności człowieka. Jednak o czytaniu nie wolno zapomnieć, bo w ten sposób upośledzilibyśmy jedną z najważniejszych umiejętności naszego umysłu! Co więcej są to umiejętności bez których trudno sobie poradzić w innych sferach naszego życia.

W związku z tym uczniowie IV LO postanowili zmotywować swoich rówieśników do czytania. Podczas Dnia Projektów zaprezentowali szereg oryginalnych pomysłów, które w atrakcyjny sposób pokazywały jak ważne jest czytanie i że nie jest nudne.

Zrealizowali m.in. projekt zatytułowany: Jak się ubrać w książkę, czyli sleeveface w bibliotece szkolnej. Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Materialnym efektem ich działań jest plakat z wykonanymi zdjęciami.

Równie atrakcyjny był projekt realizowany przez klasy pedagogiczne zatytułowany: Naszym czytaniem podzielimy się z maluchami. Uczestniczący w projekcie uczniowie zapoznali się między innymi z cechami bajki terapeutycznej, czytali te bajki i analizowali. Natchnieni bajkami sami napisali zbiór bajek pt. „Bajki psychoedukacyjne klasy IIc czyli młodzież – dzieciom daje książeczkę”

Najwięcej jednak emocji wzbudził film nakręcony przez klasę IIIc – Przyłapani na czytaniu.

Film w „lekki” i ciekawy sposób ukazywał „przyłapaną’ na czytaniu młodzież, znajdującą się w różnych miejscach szkoły i poza nią.

Na zakończenie Dnia Projektów promujących książki i czytelnictwo odbył się czytelniczy flash mob. Klasa IIIa niespodziewanie, z książkami w rękach, zaczęła spacerować w rytm głośnej muzyki po sali gimnastycznej, by po kilku minutach zatrzymać się i rozwinąć wielki baner z napisem – Czytanie powoduje zmiany w mózgu.

W ten niekonwencjonalny sposób zakończył się Dzień Projektów promujących książkę i czytelnictwo w IV LO.

Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: