Szkolenia

Kolejne szkolenia dla nauczycieli Szkoły Ćwiczeń

Uwaga, rozpoczął się nabór uczestników szkoleń: Komiks w edukacji oraz Kizoa.

Program Kizoa służy do tworzenia kreatywnych filmów i kolaży z tekstami, efektami i muzyką. Daje możliwość udostępniania online, nagrywania na DVD i pobierania na komputer.

Komiks to doskonałe narzędzie, które możemy wykorzystać w edukacji szkolnej. Za jego pomocą możemy zainteresować dzieci tematami, które w tradycyjnej formie nie są dla nich tak ciekawe. Możemy z powodzeniem zastosować go na większości przedmiotów szkolnych, w tym szczególnie na historii, na lekcjach WOS, języku polskim i językach obcych.

Wyniki  naboru będą znane w ostatnim tygodniu lutego 2021.

Zapraszamy


Warsztaty coachingowe

Dnia 15 i 22 lutego br. w ramach współpracy Szkoły Ćwiczeń i Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 12 odbyły się warsztaty coachingowe poprowadzone przez panią Elizę Kotowską, trenera terapii TSR oraz coacha, panią Barbarę Gołębiowską. Pierwsza część warsztatów dotyczyła stylu interpersonalnego- Discovery Insight, a druga pracy zespołowej i współpracy.


Design thinking – szkolenie dla nauczycieli SP Nr 1 w Chełmie

W ramach współpracy ze Szkołą Ćwiczeń im. Jadwigi Młodowskiej w Chełmie, Piotr Mazur z Centrum Nowoczesnej Edukacji SCHOLAR przeprowadził 18.02.2021r. dla nauczycieli SP NR 1 w Chełmie, szkolenie on-line: „Design thinking – informacje podstawowe”.

Uczestnicy szkolenia poznali główne założenia i zasady metody design thinking. Materiały szkoleniowe z zakresu Design thinking dostępne są na:https://wakelet.com/i/invite?code=09eab81 Zapraszamy do uczestnictwa w sieci współpracy i samokształcenia „Myślenie projektowe w edukacji” https://www.facebook.com/groups/330992034566696

Nauczycielom dziękujemy za aktywne uczestnictwo w szkoleniu.


Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 2 w Chełmie proponuje w tym roku szkolnym następujące szkolenia dla nauczycieli:

  • wspomaganie nauczycieli w zakresie diagnozy dzieci z zaburzeniami rozwoju: obserwacja dzieci w grupie przedszkolnej, w klasie szkolnej,
  • warsztaty psychoedukacyjne dla nauczycieli zakresu zdrowia psychicznego dziecka i młodzieży – „Depresja dzieci i młodzieży”,
  • trening komunikacji interpersonalnej i asertywności,
  • zagrożenia a gry komputerowe.

Zastosowanie technologii informacyjno- komunikacyjnych w edukacji

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Chełmie w  ramach współpracy ze Szkołą Ćwiczeń uczestniczyła w szkoleniu online – Zastosowanie technologii informacyjno- komunikacyjnych w edukacji, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie na Bibliotecznej Platformie do Zdalnej Edukacji (28- 30.01.2021r.).

Osoby prowadzące: Marta Kozieł, Mariusz Fajman

Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie: Katarzyna Kalita


Kolejne szkolenie w Szkole Ćwiczeń

Dnia 15 lutego 2021 r. w ramach współpracy ze Szkołą Ćwiczeń im. Jadwigi Młodowskiej w Chełmie, Piotr Mazur – mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Lublinie, przeprowadził szkolenie on-line: „Mediacje rówieśnicze jako alternatywna metoda rozwiązywania konfliktów”.

Materiały szkoleniowe z zakresu mediacji dostępne są na:
https://wakelet.com/wake/qK2l4i-IsGe8jHynFp9LC

Szkolenie związane było z przystąpieniem IV LO z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie do programu realizowanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie pt. „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”


LSCDN zaprasza na szkolenia

Program profilaktyczny Unplugged

Kurs przeznaczony jest dla wychowawców klas 6 – 8, pedagogów, psychologów oraz zainteresowanych nauczycieli.

Program:

  • Podstawy profilaktyki uzależnień w oparciu o model wpływów społecznych.
  • Założenia teoretyczne programu „Unplugged”.
  • Struktura i komponenty programu „Unplugged”.
  • Metodyka prowadzenia interaktywnych zajęć z uczniami oraz z rodzicami.
  • Zasady wdrażania programu w szkole.

Szczegółowe informacje- https://www.lscdn.pl/pl/oferta/chelm/12201,Program-profilaktyczny-Unplugged-dla-realizatorow.html

TYPY INTELIGENCJI w nauczaniu języków obcych – spotkanie metodyczne

Szczegółowe informacje: https://www.lscdn.pl/pl/oferta/chelm/12256,TYPY-INTELIGENCJI-w-nauczaniu-jezykow-obcych-spotkanie-metodyczne.html


Dzień Bezpiecznego Internetu – 9 lutego 2021r.

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie organizuje Dzień Bezpiecznego Internetu w formie zdalnej. Przygotowano materiały dotyczące zagrożeń w Internecie oraz sposobów bezpiecznego korzystania z zasobów globalnej sieci. Materiały przydatne do przeprowadzenia zdalnych lekcji przygotowano dla trzech grup wiekowych: klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8.

Nauczyciele zainteresowani przeprowadzeniem lekcji dotyczących bezpieczeństwa młodych ludzi w Internecie proszeni są do zgłaszania się drogą mailową na adres: cztik@bpchelm.pl. 

Zainteresowanym osobom zostaną wysłane materiały do przeprowadzenia zajęć.
Materiały będą dostępne od 9 do 29 lutego.

Kurs dla nauczycieli: „Bezpieczni w Internecie – wszystko co nauczyciel wiedzieć powinien”.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie przygotowała bezpłatny kurs „Bezpieczni w Internecie – wszystko co nauczyciel wiedzieć powinien”.

Przygotowane materiały dotyczą podstawowych zagrożeń płynących z nieumiejętnego korzystania z Internetu oraz sposobów ochrony przed zagrożeniami. 

Kurs jest zakończony krótkim quizem, po rozwiązaniu którego uczestnicy otrzymają certfikaty.

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest założenie konta na Bibliotecznej Platformie Zdalnej Edukacji Biblioteki , wybranie kursu i samodzielne zapisanie się. moodle.bpchelm.pl

Kurs będzie dostępny od 10 do 28 lutego.


Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza na kursy dostępne na Platformie Moodle.

Warunkiem uczestnictwa w kursach jest założenie konta na Bibliotecznej Platformie Zdalnej Edukacji Biblioteki, wybranie kursu i samodzielne zapisanie się. moodle.bpchelm.pl

Wirtualne wystawy w Google Tour Creator

Google Tour Creatorto platforma umożliwiająca bezpłatne tworzenie wirtualnych wycieczek. W trakcie kursu nauczymy się wykorzystywać to narzędzie do tworzenia wirtualnych wystaw. Poznamy sposoby projektowania ekspozycji online prezentujących m.in. artystyczne prace uczniów, zbiory biblioteczne, czy inne zasoby, którymi warto pochwalić się w sieci. Taka forma publikacji materiałów z pewnością wzbogaci nasz warsztat pracy, zwłaszcza w dobie edukacji zdalnej.

Urzekająco proste i pomysłowe narzędzie do szybkiego pozyskiwania przez nauczyciela błyskawicznej informacji zwrotnej. Dzięki niej, za pomocą wydrukowanych kart, możemy przeprowadzić szybką sondę w klasie lub mały test. Aplikacja jest bezpłatna.
Kurs zakończony certyfikatem!
Prowadząca: Magdalena Machowicz
E-kurs – zachmurzona lekcja

Kurs skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli, którzy chcieliby w swoich lekcjach wykorzystywać nowoczesne technologie i wszelkie dobrodziejstwa jakie one niosą.
Celem kursu jest poznanie działania dwóch prostych generatorów chmur wyrazów oraz zdobycie umiejętności posługiwania się nimi w codziennej pracy nauczyciela.

Kurs jest otwarty bezterminowo, składa się z części instruktażowej i zadaniowej.
Treści kursu dotyczą tworzenia chmur wyrazów oraz wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.

Kurs jest bezpłatny. Ukończenie kursu jest potwierdzone certyfikatem.

Interaktywne lekcje video z EDpuzzle

Kurs omawia narzędzie do personalizacji filmów. Jest to uniwersalny program, który może być wykorzystywany przez nauczycieli niezależnie od nauczanego przedmiotu. Angażuje uczniów do dyskusji i dzielenia się swoimi wrażeniami, rozwija umiejętności słuchania ze zrozumieniem poprzez użycie pytań sprawdzających. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą tworzyć atrakcyjne lekcje video.


Już wkrótce zapraszamy na  kolejne szkolenie w Szkole Ćwiczeń – porozumienie bez przemocy (NVC) w edukacji

Będzie to 80-godzinne szkolenie, dla 2-ch grup po 14 osób, w formie zdalnej.

Szczegółowy program zajęć zawiera min.:

  • wprowadzenie do porozumienia bez przemocy uwzględniające specyfikę edukacji,
  • wzmacnianie siebie jako nauczyciela(Ja jako nauczyciel-przekonania związane z rolą, dbanie o siebie i swoje zasoby, empatia dla siebie, ochrona siebie jako nauczyciela, pokazywanie granic),
  • wzmacnianie uczniów (przekonania dotyczące roli dorosłych w kształtowaniu dzieci, motywacja wewnętrzna i zewnętrzna kary i nagrody (czym są i co w zamian), praca z uczniami, z którymi jest nam trudno, wspieranie brania odpowiedzialności przez uczniów),
  • wdrożenie wiedzy i umiejętności do praktyki szkolnej,
  • rozwiązywanie konfliktów w szkole.

Zapraszamy do udziału.

Początek szkolenia wkrótce.


LSCDN zaprasza na szkolenia

LSCDN zaprasza, jeszcze w styczniu, na szkolenia dla nauczycieli dotyczące zmian w wymaganiach egzaminacyjnych na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w roku 2021.

Szkolenia – egzamin ósmoklasisty https://www.lscdn.pl/pl/kursy/560,Egzamin-osmoklasisty.html

Szkolenia – egzamin maturalny https://www.lscdn.pl/pl/kursy/561,Egzamin-maturalny.html


Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza na feryjne szkolenia dla nauczycieli

EWALUACJA – KREATYWNOŚĆ – MOTYWACJA 

3 nowe szkolenia online w formie krótkich nagrań!

Motywowanie do nauki poprzez promocję efektów pracy

Zrób to sam! Tworzenie własnych materiałów dydaktycznych

Ewaluacja pracy nauczyciela – narzędzia TIK

Nauczycielu, ferie 2021 spędź aktywnie! Poszerz swoją wiedzę, zdobądź nowe umiejętności. 

Bezpłatne, certyfikowane szkolenia czekają na Ciebie. Zapisz się już dziś!

Szkolenia dostępne na Bibliotecznej Platformie Zdalnej Edukacji od 11 do 15 stycznia! 


„Skuteczna komunikacja w zespole- komunikaty typu „ja”, konstruktywna informacja zwrotna”.

Dnia 18.12.2020r. w ramach projektu „Szkoła Ćwiczeń”, 43 nauczycieli Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 12 wzięło udział w warsztatach: „Skuteczna komunikacja w zespole- komunikaty typu „ja”, konstruktywna informacja zwrotna”. Warsztaty poprowadził pan Jan Ciepałowicz, pracownik LSCDN-u.Uczestnicy warsztatów poznali zasady skutecznej komunikacji w zespole oraz  tajniki konstruktywnej informacji zwrotnej. 


Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza nauczycieli udziału w drugiej edycji kursu e-learningowego:  „Wakelet – wirtualne kolekcje tematyczne”.

Kurs jest prowadzony  na Bibliotecznej Platformie Zdalnej Edukacji w terminie od 1 grudnia 2020 r. do 30 stycznia 2021 r. 

Szkolenie przybliża podstawowe zasady pracy w programie Wakelet, służącym do organizowania i udostępniania treści online w formie tematycznych kolekcji, które można osadzać na blogu, stronie internetowej lub współtworzyć z innymi.  Za pomocą tej aplikacji można  kolekcjonować różnorodne materiały cyfrowe, udostępniać swoje wirtualne tablice, dzielić się pomysłami i wiedzą oraz zapraszać innych do współtworzenia unikalnych kolekcji

Wirtualna przestrzeń na zasoby edukacyjne Wakelet świetnie sprawdza się podczas realizacji różnorodnych projektów, jako narzędzie nauczania zdalnego oraz jako wsparcie dla nauczania stacjonarnego. Uczniowie nie muszą się rejestrować, aby korzystać ze zgromadzonych materiałów. Po udostępnieniu odpowiedniego kodu lub linku mogą wspólnie pracować nad wirtualną, klasową tablicą, którą można osadzać na blogu lub stronie internetowej.

Kurs znajdziemy po zalogowaniu się Platformę Zdalnej w kategorii: Prezentacje multimedialne. Udział w kursie zakończony jest certyfikatem.

kurs prowadzi –  Marta Kozieł (Centrum Zastosowań TIK)

Zapisy  na kurs:  http://moodle.bpchelm.pl/course/index.php?categoryid=2

Przy zapisywaniu się na kurs wymagane jest posiadanie konta na BPZE MOODLE 

Rejestracja do BPZE MOODLE:  http://moodle.bpchelm.pl/login/index.php


Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna Nr 2 w Chełmie wspiera działania podejmowane przez Szkołę Ćwiczeń, poprzez różnorodną ofertę skierowaną do nauczycieli.

Nauczyciele są wspierani przez specjalistów poradni w zakresie:

  • rozpoznawania indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży, w tym w rozpoznawaniu ryzyka wystąpienia specyficznych trudności w uczeniu się u uczniów klas I–III szkoły podstawowej,
  • planowania i realizacji zadań z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego,
  • rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów,
  • współpracy w udzielaniu i organizowaniu przez przedszkola, szkoły i placówki pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz opracowywaniu i realizowaniu indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych oraz indywidualnych programów zajęć rewalidacyjno – wychowawczych,
  • współpracy, na pisemny wniosek dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki lub rodzica dziecka niepełnosprawnego albo pełnoletniego ucznia niepełnosprawnego, w określeniu niezbędnych do nauki warunków, sprzętu specjalistycznego i środków dydaktycznych, w tym wykorzystujących technologie informacyjno – komunikacyjne, odpowiednich ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne dziecka niepełnosprawnego albo pełnoletniego ucznia niepełnosprawnego,
  • rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych,
  • podejmowaniu działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży,
  • prowadzeniu edukacji dotyczącej ochrony zdrowia psychicznego nauczycieli.

Szczegółowa oferta Poradni http://zwippp2.szkolnastrona.pl/p,16,poradnia-psychologiczno-pedagogiczna-nr-2


Kolejne szkolenia dla nauczycieli Szkoły Ćwiczeń

Uwaga, rozpoczął się nabór uczestników szkoleń z zakresu neurodydaktyki oraz treningu komunikacji neuroafektywnej NAC – NVC.

Informacje o wynikach naboru już 14.12.2020r.

Szkolenie z neurodydaktyki proponujemy w dniach 18,19 i 20.12.2020r.

Trening komunikacji neuroafektywnej NAC – NVC prawdopodobnie rozpoczniemy 15,16,17 i 22.12.2020r.

Szkolenie z zakresu Neurodydaktyki

15-godzinnego szkolenie w formie zdalnej dla 12 uczestników.

Szczegółowy program zajęć zawiera podstawy neurodydaktyki, a w szczególności:

rozwój mózgu w czasie ontogenezy; charakterystykę działania mózgu w różnych etapach rozwoju; tematykę znaczenia biologicznych (w tym neurobiologicznych) podstaw reakcji emocjonalnych osób w różnym wieku; trudności z interpretacją zachowań osób w różnym wieku; mózg nastolatka jako okres krytyczny w rozwoju osobniczym; ograniczenia nastolatków w zakresie poznawczym oraz ich biologiczne podłoże; neurobiologiczna skuteczność metod dydaktycznych, mechanizmy lustrzane.

Szkolenie z zakresu treningu komunikacji neuroafektywnej NAC-NVC

120-godzinne szkolenie w którym udział weźmie 12 nauczycieli.

Szczegółowy program zajęć będzie zawierać min.:

Wprowadzenie do NVC -taniec kontaktu. Koncepcję NVC –teoria (gramatyka porozumienia bez przemocy) oraz sytuacje gdy NVC „nie działa „case study. Nawyki komunikacyjne, które utrudniają budowanie kontaktu. Komunikacja neuroafektywna. Ćwiczenie „struktury dialogu” i nowych strategii w korzystaniu z języka, który buduje więzi. Kompasy rozwoju neuroafektywnego NAPD-diagnoza gotowości i możliwości nawiązania relacji z ludźmi. Zjawisko „traumatycznego rozwoju” oraz koncepcja pracy z traumą relacyjną i rozwojową w podejściu neuroafektywnym. Lęk i gniew-uczucia, które szczególnie utrudniają kontakt. Poczucie winy i wstyd-jak uwolnić się z ich toksycznego dziedzictwa. Empatia dla ludzkich błędów, uczenie się poprzez błędy. Dialog w konflikcie. Mediacja i facylitacja dialogu grupowego. Kompetencje relacyjne terapeuty/trenera. Doskonalenie umiejętności towarzyszenia w procesach grupowych, w konfliktach w grupach, rodzinach oraz w mediacji par.


LSCDN oddział w Chełmie zaprasza na szkolenia

LSCDN oddział w Chełmie zaprasza, jeszcze w grudniu, na szkolenia dla nauczycieli.

W najbliższym czasie zainteresowani mogą wziąć udział w szkoleniu – Projekt edukacyjny jako forma realizacji praktyk zawodowych oraz w spotkaniu metodycznym „Język to twój paszport”.

Aktualne informacje o szkoleniach organizowanych przez oddział w Chełmie https://www.lscdn.pl/pl/oferta/chelm

Wszystkie szkolenia oferowane przez LSCDN https://www.lscdn.pl/pl/kursy/grupy/


Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
800 12 12 12

dziennik elektroniczny

dziennik

Biblioteka – wydarzenia

mLegitymacja

Narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

więcej >> mlegitymacja

zobacz

YOUTUBE

kontakt do Koordynatora: tel. 531 392 858, adres mail studio@lupi.pl

karta szkolna

Archiwalna strona www

Informacje o szczepieniach: